Jen málokdo nemá rád plavání. Není se ani čemu divit. Jedná se nejen o velice zábavnou, ale i zdraví prospěšnou záležitost. Během plavání, a je jedno jakým stylem, se posilují kosterní svaly a zlepšuje se tím fyzička. Takto je možné se dostat do velice dobré kondice, aniž by se člověk musel do něčeho nutit. Navíc voda funguje jako skvělá přirozená podpora těla, takže se nikdo nemusí obávat toho, že by si během plavání vytvořil špatné návyky jako třeba během klasického posilování pomocí těžkých břemen. Aby mělo plavání smysl, mělo by se provádět ideálně každý den. A proto je dobré si pořídit vlastní bazén.
Ten nemusí být vůbec drahá. Bohatě postačí něco menšího, levnějšího. S dobrým protiproudem je možné si pak vytvořit nejen výbornou vířivku, ale zároveň také skvělou plochu pro plavání. Ovšem ještě předtím, než plavec skočí do vody, měl by se ujistit, že je čistá. Toho je možné dosáhnout více způsoby.
V našich zeměpisných šířkách se k tomuto účelu snad už odpradávna používá chlór. Jedná se o prostředek efektivní, levný, avšak zároveň ne u všech oblíbený. Hlavně ve větších dávkách totiž disponuje specifickým zápachem a zároveň pak může i trochu dráždit pokožku. To je také důvodem, proč vznikla takzvaná bezchlorová chemie.
Přípravky vyrobené na bázi kyslíku totiž nemají žádný zápach a jako bonus ani nedráždí žádným způsobem kůži. Podobně se chová i mořská sůl. I ta je docela oblíbené, avšak ke svému správnému fungování potřebuje být doplněna o speciální solonizační jednotku. Bez ní je dezinfekční síla soli jen minimální. Velmi se mohou o čistotu vody zasadit také bazénové plachty. Ty fungují jako kryt hladiny, přes který žádné venkovní nečistoty neprojdou. Mají však ještě jeden úkol, a sice ohřívat vodu. Samozřejmě toto neumí všechny typy, ale pouze vybrané solární verze.